cofanie licznika

Przebieg to jeden z elementów, które słusznie bierzemy pod uwagę kupując używane auto. Im jest on wyższy tym prawdopodobieństwo drogiej awarii rośnie. Każda kolejna setka oznacza mniej życia samochodu, a z portfela właściciela w przypadku naprawy znika więcej pieniędzy. Dlatego warto wiedzieć ile realnie auto przejechało kilometrów. Licznik nie zawsze przedstawia faktyczne wartości…

Sposobów na cofanie licznika jest wiele. Stosuje je niestety wielu handlarzy, tym bardziej że jest to… legalne! Tak proceder ten nie został jeszcze traktowany jako przestępstwo. Póki co od paru lat mówi się, że trwają prace nad zmianą prawa, ale ich końca a nawet początku nie widać. Dziś cofanie licznika nie polega na kręceniu trybików i wyciąganiu prędkościomierza. W nowych autach wystarczy podpiąć komputer, a „korektor liczników” zrobi swoje. Dlaczego przekręcanie jest w Polsce tak popularne? Bo jakoś granica 200, czy 300 tys. jakoś nas odstrasza.

Jak poznać przebieg samochodu nie patrząc w ogóle na licznik?

Prawdę o oryginalnym przebiegu powie nam wnętrze samochodu. Wytarta kierownica, gałka zmiany biegów czy fotel kierowcy świadczą, że auto przejechało sporo kilometrów.

Kupując auto używane najlepiej zlecić jego sprawdzenie fachowcowi – http://pwieu.com/click-DQJDPZT7-ECAQCF1V?bt=25&tl=1

One Response to Cofanie licznika. Jak sprawdzić czy przebieg auta jest oryginalny?

  1. iParts.pl pisze:

    Niestety często słyszy się o tym procederze. Warto podczas zakupu auta nie kierować się tylko przebiegiem, ale raczej ogólnym stanem. Ja zawsze podczas zakupu auta zwracam szczególną uwagę na poziom zużycia kierownicy, i fotela kierowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *